Konference ke Světovému dni 2021

V. konference konaná u příležitosti Světového dne sociální práce ve dnech 16. – 17. 3. 2021 (online) je v letošním roce zaměřená na téma Výzvy, kreativita a úspěch v sociální práci.

Společně nahlédneme do témat, která souvisí se změnami v sociální práci a v sociálních službách v době pandemie. V rámci online přenosu máme možnost přivítat řadu významných hostů z ČR, ale i ze zahraničí. Mezi nimi například ministryni práce a sociálních věci – Dipl.-Pol. Janu Maláčovou, MSc., za Mezinárodní federaci sociálních pracovníků – Dr. Rory Truell, za Ministerstvo práce, sociálních věcí a sociálních služeb Izraele – Iris Florentin a za organizaci Amnesty International se představí Mgr. Linda Sokačová a mnoho dalších. Zahraniční hosté se námi budou sdílet jejich zkušenosti s pandemií v sociální práci.

Konference je rozdělena na dva dny a tři odborné bloky. První blok nese název – Výzvy v sociální práci. Druhý blok je zaměřen na Kreativitu v sociální práci a poslední třetí blok odráží Úspěch v sociální práci. Jednotlivými bloky vás provedou přední odborníci na sociální práci z řad akademiků a zároveň praktiků nejen z ČR.

Věříme, že během Konference načerpáte potřebnou energii a získáte inspiraci k další práci. Jednotlivé prezentace nabídnou různé úhly pohledu.

V rámci této konference bude již tradičně předáno ocenění „Gratias“ – sociální pracovník roku. Toto ocenění bude uděleno v kategoriích: sociální služby; veřejná správa; zdravotnická zařízení, za významný přínos v sociální práci a v letošním roce nově též studentovi sociální práce.

Aktualizované informace jsou dostupné na webu Buďme profi.